Piotrkowskie Towarzystwo Przyrodnicze

O nas

Piotrkowskie Towarzystwo Przyrodnicze

.

Nasze Towarzystwo skupia osoby, którym nie jest obojętna przyroda. Głównym celem działania stowarzyszenia jest ochrona rodzimej przyrody oraz propagowanie wiedzy na jej temat.

 

 

 

Logo PTP (do pobrania po kliknięciu na obrazek)

W logo naszego stowarzyszenia jest jerzyk – ptak silnie związany z ludzkimi osiedlami. Ze względu na duże podobieństwo do jaskółek jest z nimi często mylony. Od lat 90 obserwuje się stałe zmniejszanie liczebności tych ptaków w miastach na skutek wykonywania prac remontowych i termomodernizacyjnych budynków, co powoduje utratę miejsc lęgowych tych ptaków.

W tle jest wieża ciśnień – charakterystyczny budynek dla Piotrkowa Trybunalskiego. Wieża ta jest w tej chwili obiektem historycznym i jej pierwotna funkcja nie jest dziś wykorzystywana. Niegdyś wieża zapewniała odpowiednie ciśnienie w miejskiej sieci wodociągowej. Dziś funkcję tę pełnią nowoczesne pompy o dużej wysokości podnoszenia, które mieszczą się przy stacjach uzdatniania wody. Więcej o wieży ciśnień znajdziesz tutaj http://www.wiezecisnien.eu/PiotrkowTrybun_wodociag.htm